Zrínyijada

2024. május 3-án, pénteken megszerveztük a Zrínyijada programot, amit sajnos nem tudtunk a rossz idő miatt Zrínyi-Újvár területén lebonyolítani, csak a murakeresztúri művelődési házban.
A program a kétnyelvű szentmisével kezdődött, amit Vaslabán Csaba atya murakeresztúri plébános és Josip Drvoderić goricsani plébános celebrált. Köszönjük!
A Zrínyi Miklós életét bemutató 7 felvonásos darabot Kovácsné Kővágó Anna és Dr. Rácz Erika tanárnők keltették életre.
Köszönjük a hagyományőrzőknek, hogy nagyon szépen összeállt a program, s természetesen nagy köszönet a fő és mellékszereplőknek is.
Közreműködő hagyományőrző egyesületek:
1. Thúry Vitézlő Oskola
2. Thúry Toportyánok
3. Gölbasi Vitézei Egyesület- Tata
4. A szigetvári várkapitány és hadnagyai
5. Zrínyi Kadétok Hagyományőrző Egyesület
6. Zrínyi Miklós Általános Iskola pedagógusai, tanulói
Mantrasi- zenekarnak Gyergyánosból ( Szlovénia)
Szereposztás:
Zrínyi Miklós: Robert Katanec (Horvátország)
felesége: Sántáné Balogh Mária
Zrínyi György – Czapári József és felesége: HorváthTünde,
cselédek: Vargovics Marija, Tátrai Gyöngyi, Snjeľana Matoš-
Kotoriba, Margit Mirić- Draskovec
Szolga: Baka Krisztián
Várkapitány: Salamon Ferencz szigetvári várkapitány
Zrínyi Péter: Hans József
Toborzás: Füstös Gábor (Overtones AMI)+ Zrínyi Kadétok
Bethlen Miklós: Kámán Géza közreműködött még: Orosz Bálint és Vörös András.
Lantosok: Krunoslav Lajtman és Havasi Ákos
Háttér: Merész Máté (Overtones AMI) és a 6. osztály.
Illetve nagy köszönet a murakeresztúri iskola vezetésének, pedagógusainak és diákjainak a műsorban való részvételért, szervezésért, Rácz Erikának a társrendezésért, az önkormányzatnak a helyszín biztosításáért, Tislerics Antal képviselőnek a szervezésben való segítségért, a Murakeresztúri Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjainak, külön köszönet, nagyon finom volt amit főztek és sütöttek.
A rendezvényen készült képeket az alábbi albumban találják meg. Fotókat készítette: Sántáné Balogh Mária
A program a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap (2023) keretében lett támogatva.