Október 23. Nemzeti ünnep

Iskolánkban október 21-e bár tanítási nap volt, de az ünnep jegyében telt. Edina néni rendhagyó történelemórákat tartott a felső tagozatban, ahol az 1956-os események előzményeiről, a forradalom történéseiről és a mi életünkre gyakorolt hatásáról mesélt. Délben a helyi 1956-os emlékműnél megemlékezést tartottunk. Ünnepi beszédet mondott prof. Dr. Gadányi Károly, településünk díszpolgára és Zavarkó József alpolgármester. A bensőséges ünnepség keretében iskolánk osztályai mécseseket helyeztek el az emlékműnél. Az ünneplés az iskola ebédlőjében folytatódott, ahol kötetlen beszélgetés keretében Mittler Ivánné, Jolika néni és Gadányi professzor úr osztották meg a diáksággal 1956-os emlékeiket, a forradalom során átélt élményeiket. Jolika néni Budapesten, az ágyúk és Molotov-koktélok kereszttüzében élte át az eseményeket, Karcsi bácsi pedig a forradalom Murakeresztúrra is elérő hatásáról mesélt a gyerekeknek, akik nagy érdeklődéssel hallgatták az élő történelmet, szemtanúk tanúságtételét. 

 

Pályázatok