Kanizsa- Karos futóverseny 2019. április 28. vasárnap

Valahogy úgy alakult, hogy a keresztúri iskolásoknak ez a megmérettetés az év fő versenye.

Tudjuk is az okát:

·        ez csapatverseny, s a gyerekek egymásért is küzdenek

·        igazi fesztiválhangulat van a verseny elején, a váltásoknál és a végén

·        a szülők, nagyszülők- még a legvisszafogottabbak is- nagyon hangosan szurkolnak nekünk

·        a helyezéstől függetlenül, mindenki kap befutóérmet

·        minden verseny nagy erő- és akaratpróba, a Kanizsa- Karos a maga sok- sok emelkedőjével különösen az.

Az idei versenyre Keresztúrról hét csapatot és két egyéni versenyzőt neveztünk.  A verseny előtti napon és vasárnap reggel csupa rossz hírrel szembesültünk. A gimnazista fiúknál a Szalai Barni eltörte a kezét. A csapat másik tagja, Gerencsér Máté 24 órás foci és 90 perc szintén foci meccs után nem tudott lábraállni. Sebtében beszerveztük a Tislér Bencét, aki sajnos nem jött el. A Virovecz Dani belázasodott, de azért eljött. És betegen végig is futotta a távját. Hogy a Buda Márk ne maradjon egyedül- mert a 21 km sok lenne neki, beállítottuk a Vargovics Maját a gimnazista fiúk közé, hogy egy etapot fusson. Le is futotta az első szakaszt. A rajtban végig takartuk, hogy a főrendezők ne vegyék észre, ugyanis még nem érte el a nevezési korhatárt.

Szerencsére a fentieken kívül csak az Erika néni lába fájt.

A versenyen minden nagyszerűen alakult: minden iskolás kategóriában elhoztuk az elő helyet!

Eredmények:

általános iskolás lányok:

1.      Keresztúri Nagyon Jók: Szollár Jázmin- Virovecz Anna- Vlasics Johanna

általános iskolás fiúk:

1.      Keresztúri Győztesek: Béli Dominik- Söveges Botond- Virovecz Dániel

2.      Keresztúri Vegyes Jók: Andrasek Márk- Kápics Katalin- Török Richárd

középiskolás fiúk:

1.      Keresztúri Középiskolások: Pókecz Dominik- Dezső Márk- Rodek Zoltán

2.      Keresztúri Gimnazisták: Vargovics Maja- Buda Márk

Felnőtt női váltó:

1.      Keresztúri Vegyes Bors: Rácz Erika- Bedő Katalin- Tóth Dénesné

Pókecz Dominik különdíjat kapott, mint a legfiatalabb félmaratont teljesítő versenyző.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Köszönjük a szülőknek, nagyszülőknek, Szilágyi ibolya tanárnéninek a kíséretet, a fuvarozást, a lelkes szurkolást!

Jövőre újra megyünk!