IX. Vassné Boa Gabriella Prózamondó Verseny

IX. Vassné Boa Gabriella Prózamondó Verseny

 

            Az idei éveben már kilencedik alkalommal rendeztük meg a Vassné Boa Gabriella Prózamondó Versenyt iskolánkban. Tíz esztendeje távozott tőlünk Gabi néni, akinek szívügye volt az alsós diákok vers és prózamondó versenyekre való felkésztése. Több országos sikert ért el tanítványaival. Az ő emlékére ezért minden évben meghirdetjük a Nagykanizsai Tankerületi Központban a prózamondó versenyt.

 Nagy örömünkre szolgál, hogy egyre több diák vesz rajt részt. Az alsótagozatosok osztályonkénti kategóriákban indultak. 43 kisgyermek jelentkezett. A zsűri nehéz helyzetben volt minden kategóriában, hisz remek előadások közül kellett kiválasztaniuk a legjobbakat. Az első és második osztályosoknál Bali Judit, Kovácsné Deák Erzsébet és Novák Henriett hallgatta meg a szebbnél szebb meséket. A harmadik és a negyedik osztályosokat Kisfürjesiné Kóczán Zsuzsanna, Kovácsné Kővágó Anna és Spirk Erzsébet értékelte. Jó hangulatban telt el a délután. Minden gyermek és felnőtt emléklapot kapott, valamint egy kis virággal is kedveskedtünk a felkészítésért a tanító néniknek.

 

 

A helyezések a következők lettek:

1. osztály

 I. Szabó Benedek (Kőrösi Csoma Sándor  Általános Iskola)

II. Molnár Levente György(Zrínyi Katarina Horvát Iskola)

III. Bartalos Boglár( Kőrösi Csoma Sándor  Általános Iskola

Különdíjas:

Gersei István( Zrínyi Miklós-Bolyai János Általános Iskola)

Molnár Hanna(Dr. Szántó Imre Általános Iskola)

Kálmán Luca( Zrínyi Miklós-Bolyai János Általános Iskola)

 

2. osztály

I. Bogdán Barbara (Zrínyi Miklós Általános Iskola)

II. Ternácz Mátyás (Muraszemenyei Általános iskola)

III. Marton Dániel (Zrínyi Miklós Általános Iskola)

 

3. osztály

I. Rohonczi Hunor ( Muraszemenyei Általános iskola)

II. Ferenczi Anna( Zrínyi Miklós-Bolyai János Általános Iskola)

III. Vargovics Mira(Zrínyi Miklós Általános Iskola)

III. Takács Liána Kira(Zrínyi Miklós Általános Iskola)

 

4. osztály

I. Mányoki Dorina( Zrínyi Miklós-Bolyai János Általános Iskola)

II. Zombory Vivien ( Zrínyi Miklós-Bolyai János Általános Iskola)

III.Stoica Alexandra(Zrínyi Miklós Általános Iskola)

III. Gyergyák Hanna(Zrínyi Miklós Általános Iskola)

 

További képek a prózamondó versenyről:

https://photos.app.goo.gl/DMTVS5WqtBkM4Tre8

 

Pályázatok