Hungarikum vetélkedő

     

   

HUNGARIKUM VETÉLKEDŐ- Magyar nemzeti értékek a Kárpát-medencében

A Lakiteleki Népfőiskola – a Magyar Országgyűlés, a Hungarikum Bizottság és a Nemzeti Művelődési Intézet támogatásával – újra meghirdette vetélkedőjét a hungarikum mozgalom népszerűsítése, valamint nemzeti értékeink megismertetése érdekében. A játékos vetélkedőre most a Kárpát-medencei általános iskolák 7. és 8. osztályában tanuló diákok valamint a középfokú oktatási intézmények 9. és 10. osztályos diákjai és felkészítői jelentkezhettek.

A vetélkedő feladatai a Kárpát-medencei hungarikum mozgalom során, az egyes települési, megyei, külhoni értéktárakba választott értékek ismeretére irányulnak.

Az első fordulóra közel háromszáz csapat jelentkezett, ahol egy hungarikumokkal és nemzeti értékekkel kapcsolatos totó feladatsort kellett megoldania a tanulóknak.

A második fordulóban egy 30 kérdésből álló tesztet kellett kitölteni, valamint korosztálytól függően prezentációt készíteni egy szabadon választott településről, tájegységről, megyéről, vagy hungarikumról, bemutatva a legfontosabb értékeit, tulajdonságait.

Az elődöntőbe a 7. osztályosok között 24 csapat jutott.

Tanulóink- Kápics Katalin, Kele virág, Virovecz Anna

Felkészítő: Somogyi Kitti

 

Iskolánk, 335 induló csapatból 5.-ként jutott be az elődöntőbe!!!

1. Három grácia Tiszaszalka 108 pont
2. Füleki bajnokok Fülek 108 pont
3. Sziládys betyárok Kiskunhalas 108 pont
4. Pollack.hu Tahitótfalu 107 pont
5. Mura parti lányok Murakeresztúr 106 pont
6. Legjava Bordány 106 pont
7. Berényi bocskorosok Mezőberény 106 pont
8. Zalak Sorkifalud 105 pont
9. Káosz Csíkszentdomokos 105 pont
10. Töprengő Trió Kiskőrös 103 pont
11. Aranycsapat Kiskunfélegyháza 103 pont
12. Rémes hármas Csíkszenttamás 103 pont
13. Székely hármas Nagybacon 103 pont
14. Székölyök Gyergyószárhegy 102 pont
15. Savoyai Eugen csapata Zenta 102 pont
16. Pataki diákok Sárospatak 102 pont
17. A három muskétás Csór 102 pont
18. Kunikum Kunszállás 102 pont
19. Hihetetlen hármas Budafok-Tétény 102 pont
20. Magyar értékek őrzői Gyömöre 102 pont
21. Fürkészek Kópháza 102 pont
22. Elit Mókus Göcsök Tatabánya 102 pont
23. A három muskétás Csákvár 101 pont
24. Sárréti leányok Püspökladány 101 pont

Ezúton szeretnénk gratulálni az eddig elért eredményekhez és az elődöntőbe jutáshoz!!!

                

Pályázatok

Örökös Boldog Iskola
Örökös ökoiskola