A magyar kultúra napja 2021

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban Csekén ezen a napon fejezte be - "a magyar nép zivataros századaiból" vett példákra épített költeményét - a Himnuszt.
Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.
Ennek jegyében iskolánk Diákönkormányzata több módon is megemlékezik ezen napra.

Rajzpályázat 1-8. osztály részére:

Várjuk magyar népmese, népmonda, népdal, vers, zene ihlette alkotásokat.

Felső tagozaton kinek mit jelent a magyarság.

Leadási határidő: 2021. január 22. – péntek 9 óra

Az alkotásokból január 25-e, hétfőtől kiállítást rendezünk az alsó aulában.

A legjobb alkotások készítőit értékes ajándékokkal jutalmazzuk.

Egyéni vetélkedő 5-8. osztályosok részére:

Feladatlap kérhető Sántáné Marcsi nénitől hétfő reggeltől. Megoldásához internet használható.

Leadási határidő: 2021. január 22. – péntek 9 óra

A legjobb kitöltőket értékes ajándékokkal jutalmazzuk.

A magyar költészet gyöngyszemei:

2021. január 21-én, csütörtökön osztályonként 1-2 gyermek elszaval egy verset a társainak, melyet videóra veszünk. Ez a felvételt a későbbiekben megtekinthető lesz.

A magyar kultúra napja

2021. január 22-én, pénteken megemlékezést tartunk az iskolarádióban.