Országos Honismereti Verseny

Országos Honismereti Tanulmányi Verseny

2020/2021

Az idei tanévben VII. alkalommal került meghirdetésre az Országos Honismereti on-line Tanulmányi verseny, melynek célja az általános magyar műveltség, a hazaszeretet és a nemzeti összetartozás gondolatának fejlesztése, Hazánk természetének, történelmének és nemzeti értékeinknek megismertetése, életkori sajátosságok figyelembevételével, érdekes és izgalmas felfedező feladatokon keresztül játékos megközelítésben.

Iskolánkból 5 tanuló jelentkezett a 6. osztályból:

Brodarics Nóra, Dezsgyek Noémi, Március Barbara, Tamizer Amira és Téczely Johanna

Felkészítő pedagógus Molnár Józsefné (Juci tanárnéni)

A verseny 4 fordulóból állt, a tanulóknak fordulóként 15 feladatot kellett megoldaniuk. A feladatok nem mindig voltak könnyűek, de nagyszerűen helytállt minden versenyző.

Eredmények:

Brodarics Nóra országos I., megyei I. helyezett (könyvjutalom)

Tamizer Amira országos I., megyei I. helyezett (könyvjutalom)

Téczely Johanna országos III., megyei 4. helyezett

Dezsgyek Noémi országos IV., megyei 2. helyezett

Március Barbara országos IV., megyei 4. helyezett

Gratulálunk tanulóinknak a szép megoldásokhoz, a győzteseknek, helyezetteknek pedig a nyereményhez.