Határtalanul 2017

2017-ben a Határtalanul pályázat keretében a Felvidéken jártunk.

A pályázat adatai:

Nyugat-felvidéki vártúra

2017.10.02 - 04.

Pályázati azonosító: HAT-17-01-2017-00050

Létszám: 35 (31 diák + 4 kísérőtanár)

Kirándulásunk során megismertük a legjelentősebb nyugat-felvidéki várakat, melyeknek komoly szerepük volt Magyarország területi épségének védelmében. Meglátogattunk néhány komoly múltra visszatekintő várost, Selmecbányát, Lévát, Nyitrát és Pozsonyt, melyek egyetemes jelentőséggel bírtak hazánk iparának, kultúrájának és polgárosodásának fejlődése tekintetében.

A Felvidék műemlékekben, várakban és kastélyokban gazdagabb tájain kirándultunk, és megismerkedtünk a zoboraljai, szórványlétbe szorult magyarság hagyományainak, kultúrájának utolsó őrzőivel.

1. nap megvalósult proram:

- Látogatást tettünk a - Juhász Gyula Alapiskolában, Léván, ahol megismertük az iskola hagyományőrzését, illetve a kilencedikesek bemutatták az iskola jelenét.

Még ezen a napon jártunk a  lévai várban.

Ezután mentünk Selmecbányára, ahol az , Óvárat láttuk, s ezután Séta volt  a városban  Szent Katalin templom, Szentháromság-tér, Kálvária.

Este szállás és vacsora volt Galántán a Silver Lake Ranch-en.

2. nap programja:

Délelőtt: Nagytapolcsány várát néztük meg.

Majd Nyitrai Püspökvárat és a várost.,

Délután Zsényén megismertük a helyi tájházat és a kulturális, hagyományőrző csoportot.

3. nap

Elutaztunk Dévénybe. Megtekintettük a várat /kívülről/, majd a várból lesétálva a Milleniumi emlékmű megmaradt tábláját, az apácatorony alatt pedig felidéztük az azt övező legendát.

Ezután következett a Pozsonyi vár, onnan a Petőfi szoborhoz mentünk, ahol koszorúztunk a 48-as szabadságharc emlékére. majd sétáltunk a városban, így megnéztük a koronázó templomot, a Prímáspalotát, és Pozsony belvárosát.

Látogatás a Juhász Gyula Alapiskolában, Léván

photos.app.goo.gl/XIOlNA1u2YWSV0fh1

Selmecbánya vára és a város

photos.app.goo.gl/taDDyvzUrqMWLO9k2