Zrínyi projekt 2020 május- alsós feladatok

Az alsó osztályosok másik feladata volt kinyomozni Rácz Erika tanár nénitől, ki és mikor készítette az iskola előtti Zrínyi szobrot és az iskolában lévő domborművet, illetve kinek a festményét őrzik az első osztályosok egész évben. S utána kellett nézni annak is, hogy mikor volt az első Zrínyi nap az iskolában? Milyen ösztöndíjakat szoktunk osztani a Zrínyi napon?

Így mindenki megtudhatta, hogy az Az elsősök által őrzött képet Budai Mihály festette, az iskola előtti Zrínyi szobrot Nagy Ödön készítette 1991-ben, a Zrínyi domborművet pedig Béres János készítette 1993-ban. S azt is megtudták a tanulók, hogy az első Zínyi nap 1991-ben volt, s 2005 óta osztja ki intézményünkben prof. Dr. Gadányi Károly az ösztöndíjakat és Az év pedagógusa címet. Zrínyire emlékezve fotóval kellett bizonyítani, hogy fejet hajtott az osztály képviselője egy szál virággal a Zrínyiújvárnál, az iskola előtti szobornál és a domborműnél. Erről a feladatról készített fotómontázst Jutka néni. Tajmel Bence 4. osztályos tanuló elment a beleznai Zrínyi szobához is, hogy az osztálynak plusz pontot szerezzen. Köszönjük neki is és a többi gyereknek is a sok fotót és a megoldásokat. Akik kiemelkedően teljesítették a projektet, igazgatói dicséretet kapnak.

Képek a dombormű előtt:

A beleznai Zrínyi szoba.