Zrínyi projekt - felsős feladatok

Zrínyi projekt - felsős feladatok

A felsősök feladata volt: Zrínyi Miklós életéről egy online kvíz kitöltése, ebben a hatodikosok voltak a legügyesebbek, valamint egy online szókereső segítségével öt Zrínyi művet kellett megtalálni.

 

A felsősök feladata volt: Zrínyi Miklós életéről egy online kvíz kitöltése, ebben a hatodikosok voltak a legügyesebbek, valamint egy online szókereső segítségével öt Zrínyi művet kellett megtalálni.

Harmadik feladat volt annak kinyomozása, hogy Ki írta Zrínyiről? Ezt egy WORLD dokumentumban kapták meg a tanulók. S volt egy feladat, kutatni az interneten Zrínyiről készült portrék után. Itt is a hatodikosok voltak a legügyesebbek.

A felsősöknek is kellett fotót készíteni a Zrínyiújvár területén és az iskola előtti Zrínyi szobornál s az iskolában lévő domborműnél.

Minden osztály feladata volt, hogy május 7-én, csütörtökön egy valaki az osztályból jöjjön be az iskolába, ahol elrejtettük az első osztályosok által őrzött Zrínyi festményt. Meg kell keresnie. Ebben a feladatban a 3. osztályosok voltak a legügyesebbek.

Minden tanulónak és szülőnek (mert a szülők nélkül nem lett volna ennyire sikeres a projekt ) megköszönjük a hozzáállást, s úgy gondoljuk méltón emlékeztünk ezzel a projekttel gróf Zrínyi Miklósra, iskolánk névadójára, a Magyar Marsra, aki költő volt, hadvezér, politikus s az egyik legnagyobb magyar és horvát ember.

 

Pályázatok